Icon depicting envelope-square Icon depicting phone-square Icon depicting twitter-square Icon depicting facebook-square

Styrelse

Föreningens styrelse består av nio politiker från olika medlemmar med stor spridning över landet. Styrelsen väljs vid föreningens årsmöte som vanligvis
äger rum i april eller maj månad. Den nuvarande styrelsen som valdes på föreningens årsmöte på Runö i Österåkers kommun 27 april 2018 består av följande personer:

Ellinor Avsan (M)

Ordförande
Värmdö kommun
Mobil: 0760-50 11 91

Magnus Larsson (C)

Vice ordförande
Karlskrona kommun
magnus.larsson@karlskrona.se
Tel: 0455-30 30 02

Majvor Westberg-Jönsson (S)

Hudiksvalls Kommun
majvor.westberg-jonsson@hudiksvall.se
Tel: 0650-192 46
Mobil: 070-678 14 94

Eva Andersson (MP)

Region Västernorrland
eva.andersson4@rvn.se
Mobil: 0702-28 29 18

Kristin Ögren (S)

Örnsköldsviks kommun
kristin.ogren@ornskoldsvik.se
Mobil:0702 - 71 30 94

Åsa Wikberg (MP)

Ludvika kommun
asa.wikberg@ludvika.se
Mobil: 0240-860 42

Stefan Björnmalm (C)

Trosa kommun
stefan.bjornmalm@trosa.se
Mobil: 070-335 20 06

Lars Thunberg (KD)

Helsingborgs stad
lars.thunberg@helsingborg.se
Mobil: 070-628 43 10

Christer Fjordevik (KD)

Värnamo Kommun
christer.fjordevik@varnamo.se
Mobil: 0705-95 71 10

Ersättare - Farida Jamshidi (S)

Luleå kommun
farida.jamshidi@lulea.se
Mobil: 072-535 99 65

Ersättare - Arne Jonsson (C)

Eskilstuna kommun
arne.jonsson@eskilstuna.se
Mobil: 0761-68 90 02

Ersättare - Lena Olofsdotter (C)

Laholms kommun
lena.olofsdotter@laholm.se
Mobil: 0706-93 09 24